W Twoim garażu kurzy się stary samochód? Sprawdź, co możesz z nim zrobić
Stare samochody bardzo często nie spełniają już naszych oczekiwań, kurząc się jedynie w garażu i generując dodatkowe koszty, związane z koniecznością opłaty obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu, na którym czas odcisnął już swoje piętno, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym podpowiadamy, co zrobić ze starym autem.
Czy warto sprzedać stary samochód?
Oczywiście, że tak. Zanim jednak transakcja dojedzie do skutku, należy zorientować się, jaki jest stan techniczny pojazdu i czy nie będzie stwarzał on zagrożenia w ruchu drogowym. Niezwykle pomocne w tym kontekście są stacje kontroli pojazdów, których pracownicy mogą realnie ocenić stan danego samochodu, realizując obowiązkowe przeglądy.
Jeśli interesuje cię stacja kontroli pojazdów w Gdańsku, koniecznie sprawdź proponowaną stronę, na której zamieszczono subiektywny ranking 10 najlepszych miejsc, oferujących tego rodzaju usługi. Taki fachowy przegląd to klucz do sukcesu także w ustaleniu realnej ceny samochodu. Jak bowiem wiadomo, wtórny rynek motoryzacyjny przepełniony jest różnego rodzaju ofertami. Nic dziwnego, że auta z ceną nieadekwatną do ich rzeczywistego stanu bardzo trudno sprzedać, pozbywając się tym samym uciążliwego problemu.
Gdzie sprzedać stary samochód?
Wiesz już, jak ważne jest sprawdzenie stanu samochodu, zwłaszcza gdy od dłuższego czasu zalegał on na posesji lub w garażu właściciela. Teraz pora dowiedzieć się, w jaki sposób pozbyć się wysłużonego auta. Jak pokazuje praktyka, najlepszym rozwiązaniem będą tutaj skupy aut używanych. Jednym z najczęściej wybieranych przez mieszkańców Trójmiasta skupów jest firma Bart – skup samochodów w Gdańsku, której ofertę sprawdzisz na stronie auto-skup24.pl i która oferuje możliwość sprzedaży samochodów w każdym stanie technicznym, również i tych, na których czas odcisnął już swoje piętno.
Co ważne, w dobrych auto skupach pozbędziesz się nie tylko sprawnych aut, ale także pojazdów powypadkowych i uszkodzonych, na których znalezienie kupca na własną rękę jest bardzo często niemożliwe.
Dlaczego warto sprzedać samochód do skupu?
Sprzedaż samochodu do skupu aut używanych niesie ze sobą cały szereg wymiernych korzyści. Wśród nich należy wymienić m.in.:
- darmową wycenę samochodów, często również na posesji właściciela,
- błyskawiczne transakcje, dzięki którym można pozbyć się wysłużonego auta w ciągu kilkudziesięciu minut,
- szybką wypłatę gotówki do ręki, co z reguły następuje tuż po podpisaniu stosownych dokumentów sprzedaży.
Najlepsze skupy samochodów używanych dysponują również własną lawetą, umożliwiającą bezpieczny transport niesprawnych samochodów. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich właścicieli uszkodzonych aut, zbierających kurz w prywatnych garażach.
Kiedy złomowanie pojazdu jest bardziej opłacane?
Rozważając sprzedaż samochodu do skupu warto wiedzieć, że firmy te z reguły skupują auta, nadające się jeszcze do naprawy i dalszej odsprzedaży. Te, których stan techniczny pozostawia zbyt wiele do życzenia, zdecydowanie lepiej zezłomować. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się również wówczas, gdy długotrwałe poszukiwania zdecydowanego kupca nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W tym miejscu warto podkreślić, że sprzedaży auta na złom należy dokonać przed opłacaniem składki OC, by nie narażać się na dodatkowe straty.
Jak kreatywnie wykorzystać niesprawne auto?
Coraz więcej osób decyduje się również wykorzystać stare samochody w sposób kreatywny. Pomysłów jest wiele, a wszystko zależy tutaj od inwencji właściciela, jego chęci i zaangażowania. Wielu z nich postanawia np. założyć w aucie własny biznes, wykorzystując go, chociażby jako mobilną kawiarnię, serwującą aromatyczny napój wszystkim tym, którzy docenią pomysłowość właściciela. Sporym zainteresowaniem cieszy się również możliwość przekształcenia niesprawnego auta w element dekoracyjny. I tak z fragmentów samochodów powstają:
- dekoracyjne kanapy, regały i stoły, wykorzystujące samochodowe siedzenia, koła czy elementy karoserii,
- fantazyjne donice na kwiaty,
- rzeźby lub instalacje artystyczne, ustawiane nie tylko w przestrzeni prywatnej, ale również i publicznej, za zgodą odpowiednich władz.
Co jeszcze można zrobić ze starym samochodem?
Wciąż zastanawiasz się, co można zrobić ze starym samochodem? Jak się okazuje, wielu właścicieli decyduje się przekształcić wysłużone auto w pojazd klasyczny, co oczywiście wymaga sporych inwestycji w remont i przywrócenie mu pierwotnego stanu. Coraz większą popularnością cieszy się również przekazywanie niewykorzystywanych pojazdów na cele charytatywne. Dzięki temu organizacje zyskują dostęp do własnego środka transportu lub dodatkowe środki finansowe, pochodzące z jego sprzedaży.
Najgorszym rozwiązaniem będzie natomiast rozebranie auta na części, co w naszym kraju jest zabronione, a także porzucenie go, narażając się tym samym na dotkliwe kary finansowe.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.