Skip to main content

Ile kosztuje montaż windy?

Windy ułatwiają życie już od wielu lat, ponieważ umożliwiają przetransportowanie zarówno osób jak i towarów na znaczną wysokość bez wysiłku. Dzięki windom osoby z niepełnosprawnościami mają dostęp do wielu budynków użyteczności publicznej, a bariery stają się coraz mniejsze. Nie każdy budynek jest w windę wyposażony, jednak spora ich część może zostać dostosowana. Jaki jest koszt wyposażenia nieruchomości w windę i jakie ich rodzaje są dostępne? Postaramy się przybliżyć te zagadnienia w tym artykule.

Jakie rodzaje wind są dostępne na rynku?

Windy mogą mieć różne zastosowania i to zależnie od nich wyróżnia się trzy podstawowe typy:

  • Windy osobowe,
  • Windy towarowe,
  • Windy gastronomiczne.

Podstawową różnicą między nimi jest zdecydowanie udźwig oraz wymiar przestrzeni ładunkowej. Z tego też względu różnią się one znacznie również ceną.

Jakie windy osobowe są dostępne na rynku?

Windy osobowe mogą występować w różnych formach. Od klasycznych, kabinowych, w których podróżować może kilka osób, przez panoramiczne, umieszczane na zewnątrz budynku, po jednoosobowe windy dla niepełnosprawnych montowane przy schodach. Koszt montażu wind osobowych zaczyna się od 25 000zł, a górny limit ceny zależy już tylko i wyłącznie od jej wielkości oraz wysokości budynku, w którym będzie się ona znajdowała. Dokładny koszt montażu, czyli cena wind osobowych, niezależnie od jej wielkości, dostępna jest na zaproponowanej stronie. Wycena jest istotna, ponieważ istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do windy w przypadku, gdy będzie ona miała na celu likwidację barier dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Rodzaje wind dostępne na rynku

Gdzie wykorzystywane są windy towarowe?

Windy towarowe cechują się największym udźwigiem, sięgającym nawet 10 000kg. Służą one do transportu towarów zarówno ciężkich jak i gabarytowych, dlatego też najczęściej są również największe pod kątem przestrzeni ładunkowej. Wykorzystuje się je w przestrzeniach magazynowych i halach przemysłowych. Mniejsze wersje znaleźć można również chociażby w hotelach i szpitalach. Koszt montażu ze względu na konieczność zastosowania dużo mocniejszych dźwigów zaczyna się od 50 000zł. Aby dowiedzieć się więcej na temat kosztów zależnych od udźwigu oraz tego, jaka jest cena wind towarowych, a także sposób ich montażu odsyłamy na podaną stronę internetową. Specjaliści dopasują rozwiązanie do możliwości technicznych i przedstawią dokładny kosztorys. Pomogą też dopasować jej udźwig do realnego zapotrzebowania w miejscu jej wykorzystywania.

Czym się charakteryzują windy gastronomiczne?

Windy gastronomiczne są zdecydowanie najmniejsze i dysponują najmniejszym udźwigiem. Klasyfikowane są one najczęściej jako windy towarowe do 100kg. Koszt instalacji windy gastronomicznej zaczyna się już od 10 000zł. Warto sprawdzić na stronie jak dokładnie wygląda cena wind gastronomicznych, ponieważ umożliwia ona dokładne wyliczenie kosztów zależnie od ilości kondygnacji i położenia windy. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych do przewożenia posiłków między kondygnacjami bez konieczności noszenia ich po schodach. Równie często znaleźć można je w szpitalach, gdzie również służą do transportu żywności, jak i podstawowego sprzętu medycznego i lekarstw. Ciekawym zastosowaniem jest wykorzystanie takich wind w biurach i bibliotekach. Dzięki nim bez problemu można transportować między piętrami nawet ciężkie zestawy dokumentów lub książek.

Dodaj komentarz