Skip to main content

Jak czyścić i dbać o szkło z grafiką?

Elementy szklane są coraz częściej stosowane jako elementy uzupełniające w wystroju wnętrz. Pozwala podkreślić charakter pomieszczenia, a niejednokrotnie stanowi świetny kontrast, jeśli jest odpowiednio zestawione z meblami. Bardzo często wykorzystywane jest w kuchniach, gdzie umieszczane jest na ścianie zamiast bardzo popularnej kiedyś glazury. Wszelkie powierzchnie w kuchni wymagają regularnego czyszczenia, by zachować czystość i higienę. Jak dbać o takie szkło?

Jak wykorzystać elementy szklane do wystroju wnętrz?

Elementy szklane przy projektowaniu wystroju wnętrz stosowane są już od dłuższego czasu. Aktualnie coraz większą popularność zyskuje szkło wykorzystywane w formie balustrad schodowych oraz szkło jednolite lub z nadrukami wykorzystywane do pokrycia ścian kuchennych przy blacie i innych elementach wystroju.

Bardzo dużo informacji odnośnie do efektywnego wykorzystania szkła znaleźć można w artykule „Szkło z grafiką, szkło lacobel czy szkło lakierowane – charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór„, który wyjaśnia również różnice między różnymi rodzajami szkła i formami jego wykończenia. Niezależnie jednak od miejsca montażu, niezbędne utrzymanie go w czystości.

Jakie szklane elementy do wykończenia wnętrza wybrać?

Jak dbać o czystość szkła?

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem szkła jest szkło hartowane, ponieważ zapewnia ono bardzo dużą wytrzymałość i trwałość. Jego powierzchnia, podobnie jak w przypadku innych rodzajów szkła, jest podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie jest ona też idealnie gładka i w mikro zagłębieniach może zbierać się brud. Dlatego też ważne jest regularne czyszczenie z dbałością o zachowanie odpowiedniej ostrożności. Najlepiej do czyszczenia wykorzystywać detergenty, które wykorzystuje się również do mycia szyb w oknach oraz ściereczki z mikrofibry. Można używać również ręcznika papierowego, jednak unikać trzeba twardego, makulaturowego.

W przypadku szkła z nadrukiem wykonanym po zewnętrznej stronie trzeba być ostrożnym, by go nie porysować. Dużo prostsze jest czyszczenie szkła lakierowanego, ponieważ zapewnia on warstwę ochronną, którą można bez problemu zregenerować. Dobrym pomysłem jest też samodzielne zabezpieczenie szkła specjalnym impregnatem lub lakierem, który wygładzi mikro zagłębienia i utrudni odkładanie się brudu.

Elementy szklane na wymiar od HouseKrup

W poszukiwaniu rozwiązań szklanych do wykończenia swojej nieruchomości warto zapoznać się z ofertą firmy HoseKrup, która przygotowuje elementy szklane na wymiar. Wykwalifikowana kadra zajmuje się projektowaniem i realizowaniem nawet najbardziej wymagających projektów, zarówno do rozwiązań prywatnych, jak i firmowych.

Zlecenia firmowe obsługiwane są na terenie całej polski, a w przypadku zleceń indywidualnych realizacja ma miejsce na terenie Krakowa i okolic. Niezależnie od tego, czy projekt przewiduje szkło klasyczne, szkło z grafiką, czy lustra, wszystkie wykonania utrzymują najwyższy poziom.

HouseKrup – Szkło z Grafiką
ul. Lea 20 A
30-052 Kraków
Tel: 534 338 308

Jak skutecznie wyczyścić szkło z grafiką?

Czy szkło jest dobrym rozwiązaniem w kuchni?

Wiele osób obawia się stosowania szkła głównie ze względu na obawę o częste brudzenie i ryzyko powstania zarysowań. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że ściany kuchenne są zawsze podatne na zabrudzenia powstające podczas przygotowywania jedzenia i gotowania różnych potraw.

Szkło jest materiałem, który jest w tym wypadku dużo prostszy do utrzymania w czystości, ponieważ zabrudzenia nie penetrują jego struktury i nie powodują powstawania trudnych do usunięcia plam. Odpowiednio zabezpieczone impregnatem lub lakierem szkło będzie służyło przez długi czas jako świetne zabezpieczenie ściany i jednocześnie wartościowy element dekoracyjny, który potrafi niemal całkowicie odmienić wygląd całej kuchni.

Dodaj komentarz